EAS

EAS ja Euroopa Regionaalarengu Fond toetab Schöttli Keskkonnatehnika AS digitaalse valmisoleku hindamise, digitaliseerimise teekaardi koostamise ja digiülemineku strateegia loomise projekti summas 14 400 eurot.

permaLine

Inline veetöötlusseade permaLine PT-IL 20 on mõeldud nii mobiilseks kasutamiseks kui ka ajutiseks paigaldamiseks kütte- ja jahutusahelatesse. Ilma tööd katkestamata saab ahelas ringlevat vett lähtuvalt direktiividest (nt. VDI 2035, ÖNorm H 5195-1, SWKI BT-102) kindlalt töödelda. Algne vee kvaliteet mängib seejuures üksnes vähetähtsat rolli. permaLine on eelkõige kütteprofessionaalile mõeldud tööriist, millega saab töödelda küttesüsteemis ringleva vee sobivaks nii torustikule, küttekehadele kui ka soojusvahetitele, et neis ei tekiks katlakivi ega korrosiooni.

Seadet iseloomustab:

  • täisautomaatne töö
  • patenteeritud lahendus
  • vee filtreerimine, keemiline töötlemine ja pH reguleerimine
  • sobib ka jahutussüsteemidele
Küsi pakkumist

Tänapäeval laialt levinud, kuid ebaõige lahendusena kasutatakse küttevee täitmisel ja töötlemisel sageli veepehmendeid ning elektromagnet-veetöötlusseadmeid, mis ei taksita torustikesisese korrosiooni teket tulenevalt vee ebasobivast pH-st ja erinevate lahustunud soolade sisaldusest vees. Veepehmendi küll takistab katlakivi teket, kuid see on ainult osa lahendusest.

Intelligentne inline veetöötlusseade permaLine mitte ainult ei puhasta ja demineraliseeri ahelas ringlevat vett, vaid kohandab suures osas ka selle pH taset.

Seade ühendatakse reeglina ajutiselt tagasivoolu poolt tuleva möödavoolutoru kaudu kütteahelaga. Kütteahela vesi voolab seejuures esmalt läbi peente pooridega süvafiltri, et eemaldada hõljum ja magnetiit (> 10 μm), ning seejärel läbi ioonivahetusvaigu, et eemaldada kõik lahustunud soolad (k.a erinevad korrosiooni inhibiitorid) ja vee kareduse tekitajad. Seadme permaLine juhtimine toimub nii ioonivahetuspadruni kui ka läbivoolumõõdiku ja taha paigaldatud juhtivusanduriga.

Lisaks on inline veetöötlusseade varustatud eraldi pumbaga, et hoida mahuvoolu läbi ioonivahetusvaigu püsivana, samuti magnetklapiga, mis katkestab padruni tootlikkuse saavutamise korral automaatselt läbivoolu.

permaLine võimaldab pH taset veidi tõsta või ka olulisel määral langetada. Just viimati mainitu on oluline, kui süsteemis, mis on täidetud pehmendatud veega, tuleb katel välja vahetada ning kui see sisaldab alumiiniumist osi.

Uued süsteemid võib survetesti eesmärgil täita joogiveega ja pärast survetesti edukat läbimist võib süsteemi vees soolad eemaldada juba töö käigus, ilma selleks vett välja laskmata.

Tüüp PT-IL 20
Elektritoide, V/Hz 230/50
IP klass IP 44
Võimsustarve ooterežiimil, W 3
Maksimaalne võimsustarve, W 70
Temperatuur töökohas, °C 5…40
Mõõteulatus, μS/cm 30…3000
Töödeldava vee pH 5…11
Toruühendused, DN20;¾”
Töödeldava vee maksimaalne temperatuur, °C 65
Töödeldava vee minimaalne temperatuur, °C 10
Maksimaalne eelrõhk, bar 4
Sertifikaadid CE
Mõõtmed, kõrgus x laius x pikkus, mm 587 x 594 x 297
Kaal, kg (ilma täitmisüksuseta) 18,5

Mustamäe tee 50, 10621 Tallinn, Estonia


Vaata kaarti suuremalt