EAS

EAS ja Euroopa Regionaalarengu Fond toetab Schöttli Keskkonnatehnika AS digitaalse valmisoleku hindamise, digitaliseerimise teekaardi koostamise ja digiülemineku strateegia loomise projekti summas 14 400 eurot.

Desinfitseerimine

Desinfektsioon ehk desinfitseerimine

See on mikroorganismide hävitamine objektidelt ja esemetelt füüsiliste protseduuride või keemiliste ainete kasutamise teel. Neid aineid nimetatakse desinfitseerimis- ehk desoaineteks. Vee desinfitseerimine on vajalik erinevate mikroorganismide (bakterid, sh. raua-ja väävlibakter, viirused), ainuraksete (Giardia lamblia, Cryptosporidium jt.) ning vetikate inaktiveerimiseks vee töötlemisel. Desinfitseerimine kuulub ka reoveepuhastuse järeltöötlusprotsesside hulka. Desinfitseerijatena kasutatakse UV-kiirgust, kloori ja naatriumhüpokloritit. Neist viimased kaks põhinevad vette aktiivse kloori lisamises, mis on kahjulik vees elavatele organismidele, nagu erinevad bakterid ja viirused. UV-kiirgus on väljatoodud lahendustest kõige tervisesõbralikum, sest UVC kiired on tugeva bakteritsiidse toimega, mõjutades molekulaarsel tasandil mikroorganismide DNA-d ja RNA-d. Selline kiirgus põhjustab häireid erinevate mikroorganismide bioloogilises struktuuris, takistades nende arengut ja paljunemisvõimet, muutes nad niiviisi ohutuks ilma vette lisaaineid panemata.

desinfitseerimine

Õigete seadmete ja korrektse paigaldusega on vee desinfitseerimine üsna lihtne protsess, sest Schöttli meeskond teeb kõik vajaliku Sinu eest ära. Meie veebilehelt leiavad veepuhastusseadmed nii väikeste suvilate kui ka suurtööstuste omanikud. Samuti pakume veekäitluse alast konsultatsiooni, projekteerimist ja seadmete hooldust. Meie valikusse kuuluvad kõik põhilised joogi- ja tarbevee töötlemiseks kasutatavad lahendused alates mehaanilistest sõelfiltritest keerukamate tööstuslike lahendusteni. Pakume nii väike- kui suurtarbijatele  erinevaid rauafiltreid, veepehmendeid, aktiivsöe- ja liivafiltreid, mida on võimalik komplekteerida vastavalt Sinu soovile eri tootjate detailidest. Meie valikus on ka UV-sterilisaatorid, pöördosmoosiseadmed, demineralisatsiooni- ja anioniitfiltrid, filtrimaterjalid ning muud veetöötlusprotsessidega seonduvad seadmed ja nende komponendid. Klientide kiiremaks teenindamiseks hoiame enimmüüdavaid seadmeid pidevalt laos. Aastate jooksul on välja arenenud tugev partnerite ja tarnijate võrgustik, mistõttu suudame tootevaliku ja tarnekiiruse osas olla väga paindlikud. Võta julgelt ühendust Schöttli tiimiga ning aitame leida just Sinule sobivaima lahenduse.

Kaaliumpermanganaat kui desinfitseerija

Erinevate pindade desinfitseerimiseks sobib hästi ka kaaliumpermanganaat. Nagu ka nimi ütleb, on keemiliseks ühendiks kaalium ja permanganaat ning selle keemiline valem on KMnO4. Kaaliumpermanganaat on tugevalt oksüdeeriv aine, mis lahustub hõlpsasti vees. Kaaliumpermanganaati kasutatakse tihtipeale desinfitseerimisvahendites ja desodosaatorites.

desinfitseerimine schottli

Kaaliumpermanganaat pakub palju erinevaid kasutusvõimalusi, sellega võib desinfitseerida käsi, haavu, taimi ja veel palju muud. Seda keemilist ühendit kasutatakse ka reoveepuhastuse protsessides, et vabaneda vesiniksuliidist reovees. Schöttli pakub oma valikus optimaalseid lahendusi reovee käitlemiseks nii eramajapidamistes, asulates kui ka tööstusettevõtetes. Eramajapidamistes ja muudel väikeobjektidel tekkiva reovee puhastamiseks sobib biorootorpuhasti EKOL (https://schottli.ee/tooted/reovesi/reoveepuhastid/bioloogilised-rootorpuhastid/ekol/) või aktiivmudapuhasti VarioCOMP K (https://schottli.ee/tooted/reovesi/reoveepuhastid/bioloogilised-aktiivmudapuhastid/variocomp-5-20/). Kuidas need seadmed toimivad? Reoveepuhasti on jagatud vähemalt kaheks osaks – aeratsioonikamber ja järelsetiti. Tihti eelneb aeratsioonimahutile ka eelsetiti. Reovesi voolab aeroobsesse ossa, kus toimub üheaegselt peen-mullaaeratsioon ning segamine, mille käigus lagundatakse orgaaniline reostus. Suruõhk surutakse mahutisse läbi perforeeritud aeratsioonielementide, mis tagavad peenmullide tekke ning seega väga efektiivse hapniku õhust vedelikku suunamise. Aktiivmuda ja töödeldud vee segu voolab vertikaalsesse järelsetitisse. Selles mahutis eraldatakse aktiivmuda puhastatud veest. Mahuti põhjas olev muda juhitakse õhktõstukite abil tagasi eelsetitisse/ settemahutisse ning puhastatud vesi voolab järelsetitist renni kaudu väljavoolu. Liigaktiivmuda pumbatakse eelsetitisse või settemahutisse.

Lisaks kvaliteetsete ja kaasaegsete süsteemide pakkumisele projekteerime ja ehitame reoveepuhastuslahendusi vastavalt objekti (asula, tööstuse või ühiskondliku rajatise) vajadustele. Valime lahenduse, mis arvestab konkreetse reoveetekitaja näitajaid ning automatiseerime seadme vastavalt Sinu vajadustele.

Pakkumist nii veepuhastusseadmetele kui ka reoveepuhastuse seadmete projekteerimiseks ning paigaldamiseks saad mugavalt küsida läbi meie veebilehel oleva vormi ning meie spetsialistid koostavad Sinu poolt esitatud andmete pinnalt Sulle optimaalseima pakkumise. Seega võta meiega ühendust ning koostöös leiame parima lahenduse!

Mustamäe tee 50, 10621 Tallinn, Estonia


Vaata kaarti suuremalt