EAS

EAS ja Euroopa Regionaalarengu Fond toetab Schöttli Keskkonnatehnika AS digitaalse valmisoleku hindamise, digitaliseerimise teekaardi koostamise ja digiülemineku strateegia loomise projekti summas 14 400 eurot.

Ioonvahetusseadmed ja pehmendid

Vesi – Kare vesi

Kare vesi on suure mineraalainete sisaldusega vesi, mille kuumutamine põhjustab katlakivi. Eestis on kare vesi eriti levinud just seetõttu, et siinne paekivist tulev põhjavesi sisaldab palju mineraale. Katlakivi tuleneb vees olevast kaltsiumkarbonaadist ning magneesiumkarbonaadist ning kuigi see ei ole inimestele tavaliselt ohtlik, võib siiski tundlikuma nahaga inimestel kare vesi tekitada nahaärritust. Kuid sellest suurem probleem on see, mis pahandusi põhjustab kare vesi majapidamistes. See on peamine põhjus, miks keedukann on katlakivi täis, boilerite ja pesumasinate küttekehad läbi põlevad, või erinevad filtrid ummistuvad. Ja see ei tekita probleeme ainult torude või filtrite ummistumisega, vaid põhjustab ka üleliigset energiakulu. Et kodumasinaid liiga tihti vahetama ei peaks ega küttearved liiga suured ei oleks, tuleks paigaldada endale koju veepehmendi.

Lahendused probleemile

Pehmendusvaiguga töötav veepehmendi on suurepärane lahendus kareda vee probleemile. Pehmendi töötab põhimõttel, et vesi juhitakse läbi anuma, mille sees on spetsiaalsed vaigugraanulid. Läbi anuma liikudes seovad vaigugraanulid end magneesium- ja kaltsiumsoolade külge ning sedasi on pehmendist välja suunatud vesi neist vaba. Schöttli tootekategooriast on võimalik soetada kareda vee puhul pehmendid erinevate suuruste, töövõimsuse ja töömeetoditega. Väiksemasse koju, kus ruumi ei ole ülearu, pakume kompaktseid pehmendeid, mis on lihtsasti kasutatavad ning mitmekülgselt programmeeritavad. Kuid kuna kare vesi tekitab samasuguseid probleeme ka suuremates kompleksides, on võimalik soetada endale ka tööstuslik pehmendi, mis sobib suurepäraselt katelde, tööstuslike masinate, erinevate süsteemide või korterelamute vee pehmendamiseks. Lisaks sellele on võimalik võtta ka elektrivaba pehmendi, mis töötab võrguvee survel ning mida on tänu oma kompaktsetele mõõtmetele eriti lihtne paigaldada sobides ka näiteks jahtlaevadele või eriseadmete täitevee tootmiseks.

Kas tasub ära?

Kuna see probeelm võib tekitada palju probleeme, on pehmendi investeering ning tähendab ka kodumasinate pikemat eluiga, mistõttu tasub see end pikas perspektiivis kindlasti ära. Kuna pehmendeid on erinevaid ja alati ei pruugi ise kõige õigemat osata valida, julgustame võtma ühendust Schöttli spetsialistidega, kes oskavad Teie olukorda arvesse võttes pakkuda kõige paremini sobivamat pehmendit, et kare vesi Teie kodus probleeme tekitada ei saaks.

Schöttli Compact
Link
Schöttli Budget
Link
Schöttli Duobloc
Link
Laser
Link
Tööstuslikud pehmendid
Link
Elektrivabad pehmendid Delta
Link

Mustamäe tee 50, 10621 Tallinn, Estonia


Vaata kaarti suuremalt