Ioonvahetusseadmed ja pehmendid

Üldlevinud praktika kohaselt ei kasutata asulate veetöötlusjaamadest ühisveevõrku antavale vee puhul pehmendamist. Sõltuvalt piirkonnast ja asulast, jõuab seetõttu tarbijateni rohkemal või vähemal määral kare vesi. Probleem võib puudutada ka neid tarbijaid, kes elavad maapiirkondades ja kasutavad veeallikana puurkaevuvett.

Vee kõrge karedus ei kujuta ohtu inimese tervisele, kuid kare vesi põhjustab lubja sadenemist sanitaar- ja köögitehnikale, torude ummistusi ning katlakivi teket boilerite, soojusvahetite ja muude seadmete küttekehadele. Paljude veega kokku puutuvate seadmete puhul on juba seadmete garantiitingimustesse ära märgitud, millise maksimaalse karedusega seadmesse sisenev vesi olla võib. Karedusest tingitud probleemid hakkavad ilmnema, kui vee karedus ületab 7-8 dH (Saksa kareduskraad) sõltudes ka vee muudest omadustest (pH, temperatuur).

Vee karedusest tingitud probleeme saab vältida ja kõrvaldada kui kasutada vee töötlemiseks näiteks ioonvahetusel põhinevaid veepehmendussüsteeme. Schöttli pakub laias valikus nii väikseid kompaktpehmendeid, elektrivabu pehmendeid kui ka suuri paraleelsüsteeme.

Schöttli Compact
Link
Schöttli Budget
Link
Schöttli Duobloc
Link
Laser
Link
Tööstuslikud pehmendid
Link
Elektrivabad pehmendid Delta
Link

Mustamäe tee 50, 10621 Tallinn, Estonia


Vaata kaarti suuremalt