EAS

EAS ja Euroopa Regionaalarengu Fond toetab Schöttli Keskkonnatehnika AS digitaalse valmisoleku hindamise, digitaliseerimise teekaardi koostamise ja digiülemineku strateegia loomise projekti summas 14 400 eurot.

Ioonvahetusvaigud

Saadaval erinevad ioonvahetusvaigud vastavalt veetöötluse eesmärgile, sh. kationiit, anioniit, mixed bed jne. Küsi lisa.

Ioonvahetusvaikude kasutusvaldkonnad:

  • Joogivee pehmendamine
  • Pöördosmoosi eeltöötlus
  • Tööstuste vee demineralisseerimine (metallitööstus, klaasitööstus jne)
  • Nitraatide, sulfaatide , lahustunud raua, orgaaniliste ainete eemaldamine
  • Sobivad ka toiduainetööstustele
Küsi pakkumist

Vees esineb looduslikult mitmeid lahustunud ioone, mille (ülemäärane) sisaldus ei pruugi olla sobiv veega kokkupuutuvatele seadmetele ega ka tervisele. Levinuim ioonvahetusvaikude kasutusvaldkond on vee pehendamine, mille käigus seotakse katlakivi põhjustavad kaltsiumi ja magneesiumi ioonid ioonvahetusvaigu pinnale ning asendatakse need naatriumi ioonidega.

Olenevalt vees sisalduvatest ainetest ning soovitavast eesmärgist valitakse töötluseks sobiv vaik, olgu see siis vee pehmendamine, nitraatide, sulfaatide või muude ainete eemaldamine. Ioonvahetusvaigud vajavad oma ioonvahetusvõime taastamiseks regeneratsiooni. Sobiva vaigu valimiseks pöörduga Schöttli Keskkonnatehnika AS spetsialistide poole.

Mustamäe tee 50, 10621 Tallinn, Estonia


Vaata kaarti suuremalt