EAS

EAS ja Euroopa Regionaalarengu Fond toetab Schöttli Keskkonnatehnika AS digitaalse valmisoleku hindamise, digitaliseerimise teekaardi koostamise ja digiülemineku strateegia loomise projekti summas 14 400 eurot.

Herco RO tööstustele ja asulatele

Herco pöördosmoosid on mõeldud eelkõige tööstustele ja asulatele veest erinevate soolade nagu fluoriidid, kloriidid, naatrium, boor, sulfaadid jne eraldamiseks. Saadaval ka seadmed merevee magestamiseks, ultrapuhta vee tootmiseks ja elektrodeioniseerimiseks

Pöördosmoosiseadet iseloomustab:

  • Kõrge Saksa kvaliteet
  • Kõrge tootlikkus – standardseadmed 50…30000 liitrit tunnis, eritellimusel kuni 250000 liitrit tunnis.
  • Permeaadi retsirkulatsioon
  • Membraani loputus
  • Täisautomaatne, seadistatava elektroonilise kontrolleriga
Küsi pakkumist

Pöördosmoosi seadmed on ette nähtud eeskätt vee magestamiseks, mis seisneb vees lahustunud soolade kõrvaldamises. Samuti kõrvaldatakse pöördosmoosiga veest fluoriide, kloriide, lahustunud orgaanilisi aineid, raskemetalle, radionukliide nagu näiteks raadium ja uraan. Tööpõhimõte on filtreerimises läbi poolläbilaskva membraani, kusjuures filtratsioonirõhk peab ületama nn. osmootse rõhu. Membraan peab kinni soolamolekule kuni 99 %, kui puhastatud vesi (permeaat) läbib membraani ja juhitakse tarbijale. Kõrge soolsusega kontsentraat juhitakse kanalisatsiooni.

Tüüpilisemad kasutusvaldkonnad Eestis on asulate ja eratarbijate puhul kloriidide ja fluoriidide eraldus ning kogusoolsuse vähendamine. Tööstustarbijate puhul on olulisemaks ülesandeks vee demineraliseerimine. Herco pöördosmoosiseadmed on standardina tootmises jõudlusega kuni 250 000 L/H ühe seadme kohta. Suuremate jõudluste korral seadmed dubleeritakse või valmistatakse eritellimusena. Standard pöördosmoosi seadmete andmed jõudlusega kuni 30 m³/h. Samuti ei ole unustatud väiketarbijaid ning saame pakkuda sobivaid lahendusi ka väiksematle tootlikkustele.

Schöttli Keskkonnatehnika poolt tarnitavate pöördosmoosiseadmete tootmine on kvaliteedilt väga kõrgete näitajatega, omades Saksamaal ühe peamise tootjana ka meditsiiniseadmete tootmise ISO sertifikaati. Huvi korral küsi infot ka dialüüsiseadmete kohta.

Pöördosmoosisüsteemide komplekti kuuluvad üldjuhul:
eelfiltrid, sisendrõhu detektor, kõrgsurvepump, kontroller (sisend- ja kõrgrõhu kontroll, membraanide loputuse juhtimine, automaatne väljalülitus), digitaalne elektrijuhtivuse mõõtja (μS/cm), roostevabast terasest või fiiberklaasist kõrgsurvetorustikud koos membraanide ning permeaadi ja kontsentraadi vooluhulga mõõturid.

Permeaadi osakaal on orienteeruvalt 75 % töödeldavast veest, kuid võimalik on tellida ka seadmed, mille permeaadi hulk töödeldavast veest on 90 %

Saavutamaks maksimaalselt puhast demineraliseeritud vett, näiteks aurukatelde, laborite, pooljuhtide tootmise, optikatööstuse jms tarbeks, kasutatakse demineraliseerimiseks elektrodeionisaatorseadet EDI. Demineraliseerimiseks kasutatakse ka segavaigu nn mixed-bed (anioon, katioon) filterseadmeid, mis on sageli üheks osaks pöördosmoosiseadme poolt töödeldud vee järeltöötluses, et saavutada parimat tulemust nn < 0,1 µS/cm. Samuti on tarnitavate pöördosmoosilahendustena välja töötatud lahendused merevee magestamiseks.

Mustamäe tee 50, 10621 Tallinn, Estonia


Vaata kaarti suuremalt